Skoči na glavno vsebino

»Snemam!«, se je slišalo pred vsakim prizorom.

Učenke 5. a razreda so se preizkusile v snemanju prispevka. V okviru projekta Varno na kolesu so punce same napisale scenarij za varno kolesarjenje. Odločile smo se, da to tudi posnamemo. Povezale smo se z učiteljem Mirkom in njegovo snemalno ekipo devetošolcev, ki so potrpežljivo posneli vse prizore in zmontirali video.

Morda se komu zdi na prvi pogled snemanje prispevka čisto enostavno, vendar so punce hitro spoznale, da temu ni tako. Ugotovile so, da je pomembno natančno spremljat znak snemalca, kako pomembna je mimika obraza in rok, pogled v kamero, razločna in tekoča izgovorjava, natančno spremljanje dogajanja ter tišina za kamero.

Puncam čestitke za idejo in njihov prvi prispevek.

Zapisala Saša Babšek

 

 

Dostopnost