Na PŠ Šent. Gora so pripravili  interno prireditev pred kulturnim praznikom skupaj šolarji in otroci vrtca z učiteljicama in vzgojiteljicami.

Po himni so drugošolci recitirali pesem Lipica. Kar nekaj učencev je povedalo pesmi različnih slovenskih pesnic in pesnikov, ki so se jih naučili za bralno značko. Izbrali so hudomušne, pa tudi bolj resne.

Starejši otroci vrtca so nas podučili o tem, kaj vse je kultura. Ostale pesmice vrtčevskih otrok so bile zimsko obarvane. Najmlajši pa so povedali še Kdo sem jaz.

Učenci so  zapeli več ljudskih pesmi, nekatere ob spremljavi Orffovih ali improviziranih glasbil. Za konec so tudi zaplesali ob petju pesmi Izidor ovčice pasel.

Da je bil program res pester in zanimiv, so spet dokazali najmlajši otroci vrtca, ki so prireditev z zanimanjem spremljali.

Po njej so se šolarji in otroci vrtca še malo družili in skupaj zaplesali.

Za PŠ Šent. Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek