Skoči na glavno vsebino

so se rodile na Jermolovem brjaču v petek, 26. maja 2023, v počastitev 140. obletnice rojstva pisatelja dr. Ivana Preglja. V uvodnem nagovoru je Ana Hawlina, organizatorka dogodka, nagovorila prisotno občinstvo vseh generacij in interpretirala Pregljevo pesnitev Sonata. K sodelovanju na literarnem večeru  je nagovorila Lariso Peršič, učenko 9. a razreda in predstavila dve njeni pesmi: Pomlad in Knjižnica. Sodelovali sta še kantavtorica in bivša učenka naše šole Arlo Zaria ter Dunja Rutar, študentka novinarstva iz Tolmina, ki je svoje pesmi prvič brala v javnosti.

Osrednji del večera poezije s pesnico Majo Vidmar je povezoval študent slovenistike in bivši učenec naše šole Benjamin Žbogar, ki je predstavil tudi Pregljeve pesmi. Ta pomladni večer je polno naznanil moč življenja s poezijo, ki ni vedno lahkotna. Vsi navzoči na čudovitem vrtu smo to lahko doživeli, tudi s tehnično podporo Žareta Mlinarja, prav tako bivšega učenca naše šole.

 

Zapisala: Martina Kozorog Kenda

Foto: Marko Rop

Dostopnost