Skoči na glavno vsebino

V sredo, 15. maja 2024, je pod okriljem Ministrstva za obrambo RS potekala zaključna prireditev s prejemom priznanj in nagrad na državnem natečaju »Naravne in druge nesreče – Požari v naravi«. Tja so se uvrstila le zmagovalna izmed 3000 likovnih del, ki so bila izbrana na predhodnem regijskem tekmovanju.

Med državnimi nagrajenkami za najboljši likovni izdelek je bila tudi naša trebuška drugošolka, Satja Žitko.

Njeno delo je bila slika na prozorno folijo, ustvarjena z akrilnimi barvami in alkoholnim flomastrom. Poseben učinek ozadja pa je pridala zmečkana aluminijasta folija, na katero je bila prilepljena osnovna slikarska podlaga.

Sam prejem nagrade je bil popestren še z lutkovno predstavo, prikazom gašenja požarov v naravi in ogleda poligona Izobraževalnega centra RS za zaščito in reševanje, kjer je prireditev tudi potekala.

Mlado umetnico so na podelitev pospremili tudi ostali družinski člani. Vsi skupaj pa ji želimo še veliko ustvarjalne igrivosti pri nadaljnjem likovnem izražanju.

 

Fotografije, Martina Žitko
Zapisala Veronika Gregorčič, mentorica

Dostopnost