Učence PŠ Podmelec sta obiskali psička Tisa in njena vodnica Sonja, ki sta že vrsto let članici prostovoljnega društva Tačke Pomagačke. Med otroki in Tiso se je prav hitro vzpostavila nevidna prijateljska vez. Prebrali so ji uganke, jo pobožali in počesali, ji dali priboljšek in od Sonje izvedeli, kako se za kužka skrbi. Še čisto posebne skrbi pa so deležni psički z nazivom terapevtskega psa. Otroci so že prej vedeli, da je branje lahko zelo zabavno, branje kužku pa je zabavno samo še bolj. Zahvaljujemo se Tisi za toplino in nagajivost, Sonji za dragocene informacije in učiteljici Anji za organizacijo prijetnega dogodka.

Tisi sem lahko dala priboljšek. (Nuša) Veliko sem se naučila o higieni psov in katera hrana je za pse strupena. Spoznala sem, da se k psu pristopi od strani. (Neža) Tisa je črna kot noč. (Jan) Všeč mi je bilo, ko mi je Tisa prinesla košarico z ugankami. (Ivo, Jasna)

za učence PŠ Podmelec, Andrejka