Skoči na glavno vsebino

zapisan v radijsko oddajo je bil na sporedu Alpskega vala med počitnicami v sredo, 21. 2. 2024.

Z radijsko oddajo smo želeli predstaviti in v zvočnem zapisu ohraniti kulturno prireditev ob Prešernovem dnevu, ko obeležujemo osrednji slovenski kulturni praznik.

     

Prinaša razmišljanja o  kulturi, ki  je odnos do življenja, je hrana za dušo in priložnost za vse. Poleg Franceta Prešerna smo se spomnili in poklonili še Ivanu Preglju, Cirilu Kosmaču in Saši Vuga, trem ustvarjalcem, ki so pomembno prispevali h kulturnemu vrenju v Posočju, ki so globoko usidrani v naše korenine in na katere smo ponosni. Vsem je skupna ljubezen do domovine, rodne Tolminske, narave in čut za malega človeka.

Mentorice prireditve Tina Stare, Marta Medvešček in Erika Bizjak so nam omogočile da smo lahko stkali niti med avtorji in shranili to dediščino v naša srca in zavest. Poetičnosti njihove besede lahko prisluhnete v posnetku spodaj.

Radijsko oddajo posnela in novico objavila: Martina Kozorog Kenda

Posnetek radijske oddaje Kulturni sprehod po Posočju, predvajane na Alpskem valu v sredo, 21. 4. 2024

Dostopnost