Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 18. 9. 2023, je na OŠ Draga Bajca Vipava potekal ustni del predtekmovanja Malih sivih celic, na katerega se je uvrstilo osem primorskih ekip, ki so na pisnem delu nabrale največ točk. Med njimi je bila tudi ekipa naše šole v postavi Jaka Taljat, Neža Laharnar in Matic Fortunat. Ker so naši učenci po pisnem delu zasedali prvo mesto, so se na ustnem delu pomerili z osmouvrščenimi iz OŠ Ankaran, pred njimi pa so že imeli sedem točk prednosti.

Vsaka ekipa je morala odgovoriti na štiri zastavljena vprašanja, po enega na temo evropskih rek, pravljic, oreščkov in plovil. Ob tem je potrebno imeti tudi nekaj sreče, saj vsa vprašanja niso bila enako zahtevna. Naša ekipa je morala po opisu prepoznati reko Labo, pravljico Sneguljčica in sedem palčkov, muškatni orešček in kanu. Ubranila je prednost sedmih točk in se tako uvrstila na televizijski del Malih sivih celic.

5. oktobra se tako skupaj z navijači odpravljamo v Ljubljano na snemanje oddaje.

Čestitam!

Mentorica Kelli Kogoj

TUKAJ najdeš novičko tudi na njihovi spletni strani.

 

 

Dostopnost