Skoči na glavno vsebino

Na OŠ Most na Soči je konec letošnjih poletnih počitnic že drugič zapovrstjo potekal angleški tabor v izvedbi jezikovne šole English Experience iz Norwicha v Veliki Britaniji. Letos se je kar 51 učencev od 4. do 8. razreda s 7 osnovnih šol iz naše regije (Most na Soči, Tolmin, Bovec, Kobarid, Cerkno, Kanal in Podbrdo) cel teden skozi različne dejavnosti učilo angleškega jezika. Kljub vročini so se igrali, govorili, peli, tekmovali, ustvarjali in igrali vloge, vse to pod vodstvom petih naravnih govorcev, učiteljev Matta, Penny, Courtney, Rachel in Clare, ki so nanje z veliko vedrine in zanosa prenašali znanje jezika, poznavanje kulture in svoje osebne izkušnje. Sredi dneva so si povrnili moči z okusnim kosilom, ki so ga pripravili v šolski kuhinji, financirale pa so ga občine Tolmin, Bovec, Kobarid, Kanal in Cerkno. Teden se je zaključil s predstavo za starše, ki so jo otroci in učitelji ustvarjali in vadili skozi cel teden, ter dobrim občutkom vseh vpletenih, da smo v našo dolino prinesli košček sveta in našim otrokom omogočili doživetje, ki jim je razširilo obzorja ter jih navdušilo nad angleščino, ki jim bo v bodoče prišla še kako prav.

Zapisala Metka Kavčič Feltrin

               

Dostopnost