Skoči na glavno vsebino

” Hojla rija draja,

spet je z nami pust.

Z maškarami raja

smešno rdeči ust.”

(Milena Holc)

Takole so prepevali otroci po vasi na pustni torek. Dan je bil vsekakor nekaj zelo posebnega.

Najlepše je, ker na ta dan ni pouka in smo lahko preprosto … maškare. Po malici smo se šolarji skupaj z otroki vrtca zbrali pred šolo in zarajali. Pridružilo se nam je tudi mnogo staršev, starih staršev, sosedov, vaščanov… Zakaj le? Vsi smo nestrpno pričakovali naše povabljence – pustne maske z vzhodnega dela Slovenije. Ste že uganili?

Seveda, z glasnim zvonenjem so svoj prihod naznanili kurenti in zarajali z nami. Predstavili so nam svoje maske, otroci so se jih lahko dodatknili, jih pomerili. In ne lažemo, če povemo, da so osvojili marsi katero otroško srce.

Z nami so se podali po vasi, skupaj smo se fotografirali, nato pa smo se že morali posloviti, saj so jih že nestrpno pričakovali na naši centralni šoli.

Za nas pa dneva še ni bilo konec. Sprehodili smo se po vasi, se ponekod ustavli, zapeli ter zaželeli dobro letino.

Preživeli smo čudovit dopoldan. Ob tem se toplo zahvaljujemo Društvu Kurentov Trnovska vas za obisk in da ste dali delček sebe. Ta dan bo marsi komu še dolgo ostal v lepem spominu.

Zapisala Ana Makovec

 

Dostopnost