Spoštovani starši

V današnjem času se vse prevečkrat srečujemo z zaskrbljujočimi podatki o naraščajočih odvisnostih med mladimi. Kje in kdaj se “prikrade” v mlado glavo potreba po begu v omamo, begu v virtualnost ali zakrivanju realnosti z negativizmom, populizmom in senzacionalizmom? Da bi dobili vsaj nekaj odgovorov na ta vprašanja, smo si dve leti prizadevali, da “Izzivalca ulice 2” pripeljemo na našo šolo.

Dokumentarni program IZZIVALEC ULICE 2 nas popelje skozi največje manipulacije današnjega časa ter nam odstre tančico, ki skriva na kakšen način in s pomočjo katerih medijev, družabnih omrežij, računalniških iger, filmov, risank in še česa nam danes kapital ustvarja umetne želje in potrebe ter nas na tak način prepričuje/sili v nekritično potrošništvo. Ta pa je največkrat prvi korak na poti v najrazličnejše pasti, ki nas lahko popeljejo v odvisnost.

Pričakujemo, da se boste dogodka udeležili.

Nasvidenje na dogodku.

Ciril Makovec,