Tudi druga polovica maja ter junij sta bila na PŠ Dolenja Trebuša “vodno obarvana”. Poleg dejavnosti, o katerih smo vam že poročali, so učenci 3. in 4. b razreda počeli še veliko zanimivih stvari.

Za en dan so postali pravi vodni raziskovalci. Ugotavljali so čistost rek, ki obkrožajo našo malo šolo in z veseljem vam sporočajo, da so Trebušca, Hotenjka in Idrijca čiste reke, ob katerih bodo lahko tudi letos brezskrbno preživljali prihajajoče počitnice.
Njihove spretne roke so izdelale tudi dežemere, vodna kolesa ter vodne hrame.
V zadnjem tednu pa so se četrtošolci podali na vodno kolesarsko pot proti Gorenji Trebuši, medtem pa so tretješolci urili svoje plavalne veščine na plavalnem tečaju v Cerknem.

S tem se naše vodne aktivnosti pri pouku za letošnje šolsko leto zaključujejo. Počitniške pa šele začenjajo. Naj bodo spročene in varne.

Zapisala Nives Gruden