Učenci podružnice Podmelec so danes ponovili, kako zapustiti šolsko stavbo v primeru naravne ali druge nesreče.

Ogledali so si načrt evakuacijskih poti, gasilci pa so jih podučili, kako ravnati v primeru potresa, požara … Po glasnem zvonjenju so se mirno postavili v kolono ter se uspešno podali čez vse prepreke, ki jih je povzročil “potres” (prevrnjeni stoli, klopi, blazine, športni rekviziti). Vsi so se zbrali na zbirnem mestu na šolskem igrišču, kjer so se prešteli, nato pa gasilcem postavili še neskončen seznam vprašanj. Za nagrado za vestno upoštevanje navodil gasilcev in učiteljic, so se smeli preizkusiti v škropljenju z gasilsko cevjo, ogledali pa so si tudi gasilsko vozilo in opremo. Na pomoč!

objavila Andrejka