Poletje se počasi poslavlja in tudi PŠ Dolenja Trebuša je ponovno odprla svoja vrata. V šolske klopi se je posedlo 12 učencev in učenk, za dva učenca pa je bil današnji dan še prav poseben, saj sta šolski prag prestopila prvič.
Sošolci so jima za dobrodošlico pripravili kratek kulturni program, nato pa sta se že prepustila ustvarjanju ter skupaj s starši izdelala lonček, ki bo krasil njun šolski kotiček. Sledilo je potovanje v čudoviti svet zvokov z gospo Matejo Gorjup, nato pa težko pričakovani trenutek – sprejem med učence naše šole. Za konec pa – torta, seveda –  katero sta z veseljem delila s svojimi sošolci.
Nasmejana in polna lepih spominov sta se poslovila od sošolcev, jutri pa že novim dogodivščinam naproti.

Zapisala Nives