V petek, 22. 4. 2018, je na šoli potekal že tradicionalni Fotoračunalniški ex tempore. Udeležili so se ga učenci treh bližnjih šol. Nadobudni fotografi so prišli iz OŠ Čepovan, OŠ Franceta Bevka Tolmin in OŠ Cerkno. Sodelovali pa so seveda tudi naši učenci.
Ker je dogodek vsako leto vezan na Dan zemlje je bila tudi letošnja tema povezana z ekologijo. Tokrat so udeleženci skušali v objektiv ujeti plastiko kot tujek v naravi. Naslov ex tempora je bil namreč po vzoru večjih okoljevarstvenih organizacij, ”Stop plastika”.
Mladi fotografi so ob pomoči mentorjev prikazali veliko iznajdljivosti in izvirnosti ter ustvarili veliko zelo zanimivih fotografij. Več od besed povedo fotografije spodaj. Vsi so bili z opravljenim zadovoljni in bi se z veseljem ponovno udeležili dogodka. Torej, nasvidenje aprila 2019.

NEHAJ SMETITI, Ella Stamsnijder, OŠ Tolmin

RASTLINE IZ PLASTENKE, Žan Pirih, OŠ Most na Soči