Tudi na PŠ Šentviška Gora smo v sredo, 7.2., počastili slovenski kulturni praznik.
Učenci in vrtčevski otroci so se zbrali v igralnici Kužkov, kjer so s programom razveselili drug drugega.
Pevski zbor je zapel najprej himno, nato pa še dve pesmi, ki ju je ritmično popestril.
Vrtčevski otroci so zapeli ljudsko Po Koroškem, po Kranjskem, potem so se predstavili kot odlični igralci. Odigrali so prizorček Kako se je Jurček naučil jesti zelenjavo. Ponovno smo se prepričali, da se v deželi sladkarij ni dobro preveč zadrževati, saj sladkarije povzročijo bolezni in tegobe. Za konec njihovega nastopa so še zaplesali in nam gibalno pričarali kuhanje in okušanje zelenjavne mineštre.
Šolarji so recitirali pesmi, ki so se jih naučili za bralno značko. Prav vse so bile izpod peresa slovenskih avtorjev.
Prireditev smo zaključili prešerno. Učenci so zaplesali sklop otroških rajalnih iger in ljudskih plesov. Tudi vrtčevske otroke so zasrbele pete in skupaj so veselo rajali.

Za PŠ Šentviška Gora, Erika Laharnar