Letos je prvič prestopilo prag naše šole 6 prvošolcev: Eva, Roza, Jan, Tomaž, Žiga in Lenart.
Kljub slabemu vremenu so v spremstvu svojih staršev prišli v šolo korajžno in vsi dobre volje.
Starejši učenci so jim skupaj z učiteljicami pripravili prisrčen sprejem. Bližnji učenci so namreč na vaje prihajali že v tednu pred 1. septembrom.
Prvošolci so najprej izvedeli, zakaj gozdni prvošolci niso prišli v šolo. Spoznali so medvedka, ki je bil še premajhen za šolo in medvedku Jaki pomagali sešiti hlače, ki jih je strgal, ko je nabiral maline.
Po svečanem sprejemu so prvošolci oblekli majice z logotipom naše šole, Starejši šolarji pa so jim nadeli rumene rutice in pripeli priponke. Kar štirim so priponke pripeli bratje ali sestre.
Dež je toliko ponehal, da so se lahko fotografirali pred šolskim prtonom.
Nato so se vrnili v učilnico, kjer so jih pričakale figurice Lili in Bineta, medvedki z začetnimi črkami in druga spominska darilca.
Nekoliko so že postali lačni. Sledilo je sladko presenečenje-torta. Upihnili so svečke in se skupaj s starši posladkali. Seveda so s torto pogostili tudi ostale učence.
Tako se je prvi šolski dan za prvošolce končal. Želimo jim, da bi se v šoli dobro počutili, veliko zanimivega doživeli ter se mnogo naučili.
Še enkrat pohvala vsem nastopajočim in zahvala staršem, ki so pridno vozili otroke na vaje.
Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar