V okviru tehniškega dne smo se v 1. in 2. b podrobneje spoznali s prometom in prometno varnostjo.

Do malice so otroci iz odpadnega materiala izdelovali raznovrstna vozila oz. delovne stroje, s katerimi so se kasneje lahko tudi poigrali.

Po malici sta nas obiskala policist Jure Kenda in redar Dušan Bezjak.

Najprej smo si ogledali njune uniforme in opazovali razlike med njima.

Ob nazornem prikazu policista Jureta so otroci nato spoznavali, kako pomembna je varna vožnja v vozilu. Skozi demonstracijo jim je prikazal, zakaj je pomembno sedeti v avtosedežu in biti pripet z varnostnim pasom.Tudi sami učenci so se nato lahko preizkusili v vlogah zdravnice, policista, reševalca in gasilca.

Redar Dušan pa jih je podučil predvsem o pomembnosti vidnosti pešcev v prometu ter pravilnem prečkanju ceste. Opozoril jih je tudi na pomembnost spravnega kolesa.

Spoznali so, da je pomembno upoštevati pravila v prometu, ne le kot pešci, ampak tudi kot potniki v avtomobilu in kolesarji.

Za podrobnejši potek tega dne, si lahko ogledate nekaj fotografij.

Zapisala Ana Makovec