Tudi za prvošolca  v Dolenji Trebuši, Jakoba in Gašperja, so se včeraj prvič odprla šolska vrata.

Uvodoma je šolarje, prvošolca in njune starše nagovorila vodja podružnice. Šolarji od 2. do 4. razreda so jima nato pripravili kulturni program, kjer so ju razveselili s petjem, igranjem na Orffova glasbila, deklamacijami in plesom.

Prejela sta priznanje, kjer je pisalo, da sta zares postala učenca Osnovne šole Dušana Muniha Most na Soči. Prejela sta tudi majčko z logotipom šole, priponko ter rumeno rutico in kapico.

Kar sama pa sta morala poiskati vsak svojo igračko čebelico Bineta, ki sta se skrila nekje v razredu.

Po sladkanju s torto pa je sledilo še zadnje presenečenje. Preselili smo se v učilnico 3. in 4. razreda, kjer nam je gledališče Ku – Kuc pripravilo zabavno gledališko predstavo Tri  kepice prometa.

Upamo, da jima bo ta dan ostal še dolgo v lepem spominu. Več o dogajanju pa naj spregovorijo fotografije.

Za PŠ Dolenja Trebuša Ana Makovec