Tretji petek v novembru je že nekaj let dan, ko v slovenskih šolah in vrtcih otrokom ponudimo tako imenovan tradicionalni slovenski zajtrk.
Sestavljen je iz polnovrednega kruha, masla, medu, mleka in jabolka.
Projekt ima več pomenov. Z njim želimo otrokom predstaviti pomen zajtrka za uspešno opravljanje dopoldanski aktivnosti v šoli in vrtcu.
Ker zajtrk sestavljajo živila, ki jih že stoletja pridelujemo v naših krajih, otrokom približamo tradicionalno slovensko prehrano.
Velik poudarek pa je tudi na zavedanju, da je pomembno kupovati lokalno pridelano hrano, saj tako pomagamo našim domačim proizvajalcem.
Ob tem dogodku so učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Načini prehranjevanja, pripravili poučno razstavo na spodnjem hodniku šole, pred samim zajtrkom pa so projekt predstavili na šolskem radiu.

TSZ1 TSZ3 TSZ4

TSZ2