Tudi v letošnjem šolskem letu smo se udeležili tekmovanja Male sive celice.

Na naši šoli smo na tekmovanje prijavili dve ekipi. Prvo so sestavljali Jaka Taljat, Beno Poljanec in Ema Laharnar, drugo pa Nejc Mavri, Ursula Gruden in Mare Trost.

Tako kot lani je tudi letos pisni del predtekmovanja potekal na matičnih šolah, preko računalnika. 14. septembra 2021, točno ob 14. uri, so vsi tekmovalci po Sloveniji odprli elektronske teste in se lotili reševanja vprašanj, ki so bila zelo raznolika in so zahtevala veliko znanja, razgledanosti in različnih pristopov pri reševanju.

Vsi tekmovalci so se zelo trudili, žal pa jim ni uspelo, da bi se uvrstili na ustni del tekmovanja. Eni naši ekipi je žal zmanjkala samo ena točka.

Za vse je bila to nova izkušnja. Za prikazano znanje in trud čestitam prav vsem tekmovalcem. Dogovorili smo se, da ne bomo obupali in se bomo v naslednjem šolskem letu spet prijavili.

Zapisala Nataša Rejc, mentorica tekmovalcev za Male sive celice