… se imamo lahko tudi lepo – ugotavljajo otroci otroške folklorne skupine Pastirčki s PŠ Dolenja Trebuša.

Pobiranje jabolk res ni najbolj prijetno opravilo, če pa nihče od odraslih ne gleda, nudi hladna senčica pod jablano veliko priložnosti za otroško igro in ples.

Kaj vse se lahko počne pod jablano so prikazali v letošnji odrski postavitvi in z njo razveselili občinstvo na februarski prireditvi ob slovenskem kulturnem prazniku v Dolenji Trebuši. Z odličnim nastopom so sodelovali na območnem srečanju otroških folklornih skupin v Tolminu ter slavnostni prireditvi ob prevzemu naziva Tolmin – Alpsko mesto leta 2016. Tudi letos jih je na harmoniki spremljal Jure Jež iz 7. razreda.

Šolskega leta še ni konec in Pastirčki še ne počivajo, temveč se pridno pripravljajo na nastop ob sprejemu pohodnikov na Kosmačevi učni poti.

Se vidimo takrat!

Za trebuške Pastirčke Nives Lipušček